• אוק 04, 2021
  • צוות האתר
  • כללי

שרת וירטואלי

שרת וירטואלי הוא שרת אחד שמחולק למספר שרתים , כל החומרות במחשב מחולקות וניתנות לכל משתמש בשרת . שרת וירטואלי המתפקד בדיוק כמו שרת רגיל במהירות  והגדרות שלו.

מה מחיר של שרת וירטואלי ?

שרת וירטואלי הוא חסכוני בעבור החברות משום שמשרת אחד משכירים מספר שרתים ולכן מחירו בדרך כלל זול יותר. המחירים תלויים בגודל ובנפח שמעוניינים להשכיר. יש לבצע השוואה מחירים לפני בחירה סופית ולבחור חברה אמינה שמעניקה אבטחה ובקרה.

מה היתרונות של שרת וירטואלי ?

יעילות : שרת וירטואלי יעיל מהסיבה שאם רכשתם שרת עם נפח קטן יותר תמיד תוכלו להגדיל את הנפח
במהירות. שרתים וירטואליים לא דורשים משאבים רבים וניתן לשנות את ההגדרות שלהם במהירות. ניהול השרת נעשה באופן עצמאי כמו שרת רגיל.

אבטחה: חברות שמשכירות שרת וירטואלי מרבות להעניק אבטחה מוגברת על השרת שממנו מפוצלים שאר השרתים משום שמדובר בלקוחות רבים שמצפים לבקרה איכותית ותמידית. האבטחה הינה אבטחה מגורמים חיצוניים ואבטחה לכל שרת וירטואלי בנפרד .

חומרה: שרת וירטואלי יושב על שרת פיזי עם חומרה איכותית וחזקה יותר הכוללת שני מעבדים ושני ספקים לשמירה מלאה מכל נזק אפשרי. בגלל שהשירות כולל מספר שרתים החומרה של השרת צריכה להיות עמידה וטובה.

זול :  שרת וירטואלי זול יותר משרת ייעודי או שרת רגיל ומתאים למי שמעוניין לאחסן כמות לא גדולה של יישומים , גיבוי מרחוק ושימוש באפליקציות. המחיר מתאים גם למי שמעוניין להתנסות בשירות ולראות האם השירות מתאים לו.

לסיכום ,

שרת וירטואלי תפס תאוצה עקב הביקוש הרב לשרתים ולאחסון וגיבוי מרחוק . הם מעניקים חסכון יעיל עבור החברות כך יש פחות תפעול ופחות משאבים מבוזבזים. השרתים נמצאים בדרך כלל בחוות שרתים ומקבלים תנאים מיוחדים כמו תנאי מזג אוויר ואספקת חשמל טובה, זו הסיבה שרבים מהאנשים לא מעוניינים להחזיק שרת בביתם או בעסק שלהם כך הם לא משלמים על תחזוקה ולא צריכים לדאוג לתנאים המיוחדים הללו. הם פשוט משכירים את השירות מהחברות שמציעות אותו.